Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій
КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»
2 квітня відбулось офіційне відкриття Бізнес-школи «Артеріум» для викладачів ЗВО. Викладі кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ були запрошені для участі у школі. Слухачами бізнес-школи стали: завідувач кафедри, професор, д.т.н. Віктор Стабніков, доцент, к.т.н Юрій Карлаш, доцент, к.т.н Юрій Резніченко, доцент, к.б.н. Оксана Скроцька, доцент, к.б.н. Інна Лич, доцент, к.б.н. Світлана Старовойтова, асистент Ірина Ковшар.
На відкритті бізнес-школи приємно було зустріти випускників БТЕК, які нині працюють у Корпорації «Артеріум» – Дмитро Свинаренко (керівник Корпоративного університету), Ігор Ключка (менеджер з навчання та розвитку персоналу Корпоративного університету), Антон Івасюк (провідний фахівець з фармацевтичної розробки АТ «Київмедпрепарат»).
Ще одна сторінка студентського життя перегорнута – наші випускники магістратури готові до нових викликів! Вони не просто отримали дипломи, а й здобули унікальні знання, які дозволять змінювати світ. Від розробки інноваційних ліків до створення екологічних технологій – біотехнологи НУХТ уже сьогодні формують майбутнє. Лабораторії, наукові центри, фармацевтичні компанії, аграрний сектор – це лише частина можливостей, які відкриває їм їхня професія. Попереду у наших випускників – амбітні проєкти, стартапи, наукові відкриття. Ми впевнені, що ці молоді фахівці ще не раз здивують світ своїми досягненнями!
Отже, продовжуємо цикл публікацій про наших найкращих випускників 2024 року.
З 14 по 31 березня тривав перший етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з «Біотехнології» – рецензування студентських наукових робіт членами Конкурсної комісії. Кожну роботу рецензували два незалежних рецензенти. Наукові роботи не подавались на рецензування до закладів вищої освіти, в яких навчаються їх автори. За результатами рецензування сформовано рейтинговий список наукових робіт (http://nuft.edu.ua/naukova-diyalnist/studentska-nauka/olimpiadi-ta-konkursi/biotexnologiyi-ta-bioinzheneriya/) .
На завершення Біотехнологічних студій учасники вирушили у справжню подорож світом біотехнологій! Школярі мали унікальну можливість відвідати виробництво продукції ТМ «Артеріум» у Києві – підприємство «Київмедпрепарат» та дізналися, як створюють сучасні лікарські засоби.
Гідом була Ольга ЛАЗНЯ – координатор з навчання та розвитку персоналу. Спочатку вона розповіла про життєвий цикл лікарських засобів і учасники дізналися про складові ліків, етапи їхнього створення та міжнародні стандарти GхP.
28 березня 2025 р. відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та досягнення сучасної біотехнології». Щороку здобувачі-біотехнологи НУХТ приймають участь у даному науковому заході. І цей рік не став виключенням. Здобувачі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» не лише взяли участь, а й вразили наукову спільноту своїми дослідженнями!
Валерія Марченко (здобувачка ОНС «доктор філософії»), Євгенія Коробіціна (здобувачка бакалаврату) представили наукову роботу «Залежність біосинтезу наночастинок срібла від температури та перспектива їх використання як антимікробних сполук».
Через тиждень, 3 квітня, завершується основний період реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ).
Реєстрація відбувається на спеціальному сервісі на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти і передбачає створення персонального кабінету.
У електронному кабінеті учасник НМТ має вибрати із запропонованого переліку четвертий предмет для свого іспиту та населений пункт в Україні або за кордоном, де він планує проходити НМТ.
Бактерії: друзі чи вороги? Як вони впливають на здоров’я людини? Саме ці питання стали ключовими під час інтерактивної лекції для студентів ВСП Кам'янець-Подільського фахового коледжу харчової промисловості НУХТ, яка відбулася 26 березня. Спікеркою заходу виступила доцентка кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ, к.б.н. Світлана Старовойтова.
Під час лекції студенти занурилися у світ мікроорганізмів, що населяють людський організм, дізналися про їхню роль у підтримці здоров’я та ризики, які можуть виникнути внаслідок порушення мікробного балансу. Обговорювалися найновіші біотехнологічні розробки, зокрема використання пробіотичних бактерій у фармацевтиці, харчовій промисловості та косметології. Спікерка пояснила, як сучасні дослідження допомагають створювати корисні продукти на основі мікроорганізмів і як вони можуть покращити якість життя.
Цей захід може бути цікавим студентам, магістрам і аспірантам спеціальності «Біотехнології та біоінженерія».
Літня школа направлена на вивчення аналізу сучасних типів біологічних даних. Школа має міжнародний викладацький склад, тож студенти спілкуватимуться в живу із науковцями із-за кордону.
Школа навчає базовим і спеціалізованим методам біоінформатики та обчислювального аналізу сучасних типів даних у біології. Програма складається з лекцій, що охоплюють основну теорію та концепції, практичних вправ протягом першого тижня та міні-дослідницьких проєктів протягом другого тижня школи.
Міністерство освіти і науки змінило формулу, за якою буде розраховуватись конкурсний бал вступників до закладів вищої освіти.
Відповідну оновлену формулу містить Порядок прийому до закладів вищої освіти, оприлюднений МОН.
Зокрема, у розрахунку, як і минулі роки, будуть використовуватись рейтингові бали з чотирьох предметів НМТ, кожен з яких буде помножений на ваговий коефіцієнт цього предмета для конкретної спеціальності.
Водночас у 2025 році ваговий коефіцієнт четвертого предмета у формулі буде обраховуватись за додатковим алгоритмом.
Він передбачає використання суми вагового предметного коефіцієнта та максимально можливого коефіцієнта за четвертий предмет, поділеної на 2.
Випуск магістрів. Лютий 2025 р.
Захисти магістрів. Грудень 2024 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2024 р.
Випуск магістрів. Лютий 2024 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р.
Посвята в студенти. Вересень 2023 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2023 р.
89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р.
Посвята в студенти. Вересень 2022 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2022 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р.
Посвята в студенти. Серпень 2021 р.
Захисти бакалаврів. Червень 2021 р.
87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р.
Посвята в студенти. Вересень 2020 р.
On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р.
Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р.
Вечір факультету. Жовтень 2019р.